20 listopada 2015

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to cykliczne, śródskórne lub podskórne podawanie skutecznych dawek środka farmakologicznego (witamin, wyciągów roślinnych) na określonej powierzchni skóry, objętej danym problemem estetycznym. To nie chirurgiczny sposób poprawienia wyglądu naszej skóry. Śródskórne iniekcje substancji czynnych zwiększają metabolizm komórek, stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Poza tym dzięki mezoterapii igłowej następuje zdecydowana poprawa mikrokrążenia, odpowiednie odżywienie i nawilżenie skóry.

Mezoterapia głównie zajmuje się:

 • odmładzaniem skóry (spłycanie zmarszczek twarzy i szyi, nawilżenie, odżywienie skóry)
 • likwidowaniem cieni pod oczami
 • redukcją przebarwień na skórze
 • leczeniem cellulitu
 • leczeniem rozstępów
 • profilaktyką wypadania włosów

Efekty widoczne są już po pierwszym razie. Aby osiągnąć maksymalne rezultaty należy wykonać serię zabiegów.

Zabieg kosmetycznej mezoterapii igłowej jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym, gdyż skórę uprzednio znieczula się kremem z lignokainą. Po zabiegu mogą wystąpić miejscowe przekrwienia, ślady po nakłuciach, obrzęk, drobne wylewy podskórne, które ustępują w ciągu kilku dni. Aby zmniejszyć ryzyko ich występowania zaleca się nie stosowanie przez kilka dni przed zabiegiem preparatów wpływających na krzepnięcie krwi (np.aspiryny)

Przeciwwskazania:

 • alergia
 • ciąża, okres karmienia piersią
 • cukrzyca
 • stany zapalne na skórze, opryszczka
 • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień) choroba nowotworowa stosowanie leków przeciwkrzepliwychCzęstotliwość:Seria to 4-6 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych.

Po uzyskaniu zadowalających rezultatów wskazany jest zabieg podtrzymujący 1 raz w miesiącu lub 1 na 3-6 miesięcy.

MEZOTERAPIA IGŁOWA W ODMŁADZANIU SKÓRY TWARZY, SZYI I DEKOLTU

Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry tj. zmarszczki, zwiotczenia i ścieńczenie skóry. Zaleca się łączenie tego zabiegu z innymi zabiegami estetycznymi i kosmetycznymi. Odpowiednio dobrane substancje, czy też gotowe koktajle stosowane są do zabiegów mezoterapii skóry w okolicach oczu, twarzy, szyi i dekoltu. Substancje czynne, które rewitalizują i regenerują to: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, DMAE, kompleksy witaminowe. Wszystkie te związki stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, ogólnie poprawiają wygląd skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie młodziej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Zdecydowanie widoczna jest także poprawa napięcia, jędrności skóry.

MEZOTERAPIA IGŁOWA W LECZENIU CELLULITU

 Mezoterapia igłowa to niezwykle cenna metoda w walce z cellulitem. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem jest: wygładzenie skóry i redukcja cellulitu. Do tego zabiegu stosujemy zastrzyk z kofeiny, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Poza tym polecamy zastosowanie wyciągu z karczocha, nostrzyka żółtego i rutyny, bowiem to one pobudzają metabolizm tłuszczów. Godna uwagi jest tu także krzemionka organiczna, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenowe.

MEZOTERAPIA IGŁOWA W LECZENIU ŁYSIENIA

 Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są choroby włosów, w których dochodzi do utraty lub znacznego osłabienia struktury włosów. Poprzez podawanie w skórę owłosiona głowy preparatów mineralnych i witamin można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów. Terapia łysienia polega na wstrzykiwaniu substancji odżywiających włosy takich jak: dekspantenol, biotyna, krzemionka organiczna, witaminy. Powodują one znaczną regenerację struktury włosa.

Wskazania:

 • sezonowe przerzedzenie włosów
 • wypadanie włosów na skutek zaburzeń krążenia i ubogiej diety, zmian hormonalnych w okresie ciąży i laktacji
 • włosy słabe, wymagające silnego odżywienia

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress